Web Tapu ile ilgili emlakçı esnafına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası ile Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı Ayhan Taflan, Tapu Kadastro Bölge müdürü İrfan Hacımemişoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Limandal, Trabzon Tapu Müdürü Süleyman Güven, Akçaabat Tapu Müdürü Ali Sait Sarıçiçek, Yomra Tapu Müdürü Orhan Köroğlu ve emlakçı esnafının katıldığı   Web Tapu konulu panelde  Web Tapu ile ilgili emlakçı esnafına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gayrimenkul Danışmanlarının ve Gayrimenkul sahiplerinin Web Tapuyu nasıl kullanacağı hakkında bilgilendirme yapılıp karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, Kovid-19'a yönelik çeşitli tedbirler alındığı belirtildi.

Vatandaşların ve personelin sağlığının korunabilmesi amacıyla 18 Mart'tan itibaren, Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine başvurular 'Web-Tapu' sistemi üzerinden , yabancı uyruklular dahil olmak üzere randevu talepleri ise 'Alo-181' çağrı merkezi aracılığıyla  online olarak yapılmaktadır bilgisi paylaşıldı.

Toplantıda, müdürlüklere randevusuz ve Web-Tapu üzerinden yapılmayan başvuruların kabul edilmeyeceğine dikkat çekilirken Web-Tapu üzerinden alınan başvurularda vatandaşların ve emlakçıların sadece imza aşamasında müdürlüklere gideceği belirtildi.

Online başvurusu alınan işlem sahiplerinin ve emlakçıların müdürlüklerdeki bekleme salonlarına randevu saatinde kabul edileceği , herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına randevu saatinde müdürlüklerde olunması gerektiği vurgulandı.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün atmış olduğu  bu adım vatandaşa ve emlaçı esnafına kolaylık sağlamış olup tapu müdürlüklerinde yoğunluktan dolayı yaklaşık 20 güne verilen randevuların önüne geçmiş oldu.

Türkiye genelindeki meslektaşlarımızı ve vatandaşlarımızı düşünerek Bakanlıkta uzun süredir yapmış olduğumuz görüşmelerden ve Bakanlığın biz emlak sektörünüde Web-Tapu sistemine katmalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz.